Katalog firm

Adwokat Migus

Adwokat Maciej Migus prowadzi kancelarię z oddziałami w Łodzi i Zgierzu. Udzielając pomocy prawnej, zapewnia indywidualne podejście i pełne zaangażowanie w każdą sprawę. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, cywilnym, karnym, administracyjnym i nie tylko. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców i podmiotów gospodarczych.

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne obejmuje relacje między członkami rodziny, dotyczące kwestii zarówno majątkowych jak i niemajątkowych. Regulacje z zakresu prawa rodzinnego wchodzą w skład prawa cywilnego i zostały ujęte w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Powinny one kierować się dwoma naczelnymi zasadami, jak dobro dziecka oraz ochrona rodziny.
Jeśli chodzi o dobro dziecka, przepisy określają jego prawa oraz wytyczne dla zapewnienia dziecku odpowiednich warunków bytowania i rozwoju. Zaś w przypadku ochrony rodziny, podczas sporów prawnych priorytetem zawsze powinna być rodzina.
W kontekście prawa rodzinnego przepisy dotyczą trzech różnych typów relacji: małżeństwo, pokrewieństwo oraz opiekę nad osobą niebędącą bezpośrednim krewnym dla opiekuna (kuratela).
Kancelaria adwokacka Migus zapewnia całą gamę usług związanych z tymi typami relacji. W kwestii małżeństwa, Kancelaria oferuje pomoc m.in.:
  • w zakresie uzyskiwania zezwolenia na zawarcie małżeństwa,
  • w sprawach o rozwód, separację lub unieważnienie małżeństwa,
  • w sprawach o podział majątku lub rozdzielności majątkowej,
  • eksmisji małżonka.

W przypadku dzieci Kancelaria Migus zapewnia pomoc prawną w sprawach:
  • o alimenty i różne kwestie z nimi związane, jak: podwyższenie, obniżenie, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego, postępowanie egzekucyjne dotyczące zaległych alimentów,
  • kontakt z dzieckiem,
  • ustalenia władzy rodzicielskiej,
  • ustalenia miejsca zamieszkania dziecka,
  • o ustalenie oraz zaprzeczenie macierzyństwa lub ojcostwa.

Natomiast w tematyce kurateli, Kancelaria oferuje pomoc prawną w sprawach o ustanowienie opiekuna oraz kuratora, ubezwłasnowolnienie. 5. adwokat łódź spadek Wieść o otrzymaniu spadku bywa zaskakująca. Jest też często źródłem radości, która nieco tłumi ból po stracie bliskiej osoby. Jednak postępowanie spadkowe może ciągnąć się przez dłuższy czas i kosztować niemało nerwów. Spadek trafi w ręce spadkobiercy dopiero po zakończeniu procedur spadkowych.
Nasza kancelaria, specjalizując się m.in. w prawie spadkowym, pomoże w jak najszybszym i najbardziej efektywnym otrzymaniu spuścizny po zmarłej osobie. Fachowe porady adwokatów przydadzą się w sytuacji, gdy do dziedziczenia uprawnionych jest więcej osób i trudno jest porozumieć się co do podziału schedy po zmarłym. Znajomość szczegółowych przepisów i kruczków prawnych to nasz największy atut. Reprezentujemy naszych klientów na najwyższym poziomie, dbając o ich interesy i pomagając w przezwyciężeniu wszelkich przeszkód.
Zaufało nam już mnóstwo osób, które odziedziczyły majątki po krewnych. Żadna sprawa nie jest tak trudna, abyśmy nie mogli sobie z nią poradzić. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prawnych.

Kontakt

Ulica: Wólczańska 124

Kod: 90-527

Miejscowość: Łódź

www: https://adwokat-migus.pl/

E-mail: kancelaria@adwokat-migus.pl

Tel.: 793141084


Podobne firmy

Kancelaria Wodo

Kancelaria adwokacka Wodo i Partnerzy świadczy profesjonalne usługi dla osób fizycznych, spółek i przedsiębiorców z Łodzi, Warszawy i okolic tych miast. Na ofertę składa się pomoc prawna, windykacja i...

Adwokat Andrzej Śmigielski

Każdy adwokat powinien być skuteczny w swoich działaniach. Ja taki jestem, dlatego serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług. Prowadzę takie sprawy, jak rozwody, alimenty, sprawy karne oraz i...

Adwokat Jakubowski

Wszystkich, którzy poszukują profesjonalnej kancelarii adwokackiej na Śląsku, zachęcamy do wizyty na stronie. Dysponujemy nie tylko szeroką wiedzą z różnych dziedzin prawa, ale także wieloletnim doświ...

WF Adwokaci

Kancelaria adwokacka Wróblewski i Figurski oferuje usługi prawne dla osób prywatnych jak i firm oraz instytucji pożytku publicznego. Nasz zespół specjalizuję się m.in. w prawie cywilnym oraz rodzinny...