Katalog firm

Adwokat Migus

Adwokat Maciej Migus prowadzi kancelarię z oddziałami w Łodzi i Zgierzu. Udzielając pomocy prawnej, zapewnia indywidualne podejście i pełne zaangażowanie w każdą sprawę. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, cywilnym, karnym, administracyjnym i nie tylko. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców i podmiotów gospodarczych.

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne obejmuje relacje między członkami rodziny, dotyczące kwestii zarówno majątkowych jak i niemajątkowych. Regulacje z zakresu prawa rodzinnego wchodzą w skład prawa cywilnego i zostały ujęte w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Powinny one kierować się dwoma naczelnymi zasadami, jak dobro dziecka oraz ochrona rodziny.
Jeśli chodzi o dobro dziecka, przepisy określają jego prawa oraz wytyczne dla zapewnienia dziecku odpowiednich warunków bytowania i rozwoju. Zaś w przypadku ochrony rodziny, podczas sporów prawnych priorytetem zawsze powinna być rodzina.
W kontekście prawa rodzinnego przepisy dotyczą trzech różnych typów relacji: małżeństwo, pokrewieństwo oraz opiekę nad osobą niebędącą bezpośrednim krewnym dla opiekuna (kuratela).
Kancelaria adwokacka Migus zapewnia całą gamę usług związanych z tymi typami relacji. W kwestii małżeństwa, Kancelaria oferuje pomoc m.in.:
  • w zakresie uzyskiwania zezwolenia na zawarcie małżeństwa,
  • w sprawach o rozwód, separację lub unieważnienie małżeństwa,
  • w sprawach o podział majątku lub rozdzielności majątkowej,
  • eksmisji małżonka.

W przypadku dzieci Kancelaria Migus zapewnia pomoc prawną w sprawach:
  • o alimenty i różne kwestie z nimi związane, jak: podwyższenie, obniżenie, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego, postępowanie egzekucyjne dotyczące zaległych alimentów,
  • kontakt z dzieckiem,
  • ustalenia władzy rodzicielskiej,
  • ustalenia miejsca zamieszkania dziecka,
  • o ustalenie oraz zaprzeczenie macierzyństwa lub ojcostwa.

Natomiast w tematyce kurateli, Kancelaria oferuje pomoc prawną w sprawach o ustanowienie opiekuna oraz kuratora, ubezwłasnowolnienie. 5. adwokat łódź spadek Wieść o otrzymaniu spadku bywa zaskakująca. Jest też często źródłem radości, która nieco tłumi ból po stracie bliskiej osoby. Jednak postępowanie spadkowe może ciągnąć się przez dłuższy czas i kosztować niemało nerwów. Spadek trafi w ręce spadkobiercy dopiero po zakończeniu procedur spadkowych.
Nasza kancelaria, specjalizując się m.in. w prawie spadkowym, pomoże w jak najszybszym i najbardziej efektywnym otrzymaniu spuścizny po zmarłej osobie. Fachowe porady adwokatów przydadzą się w sytuacji, gdy do dziedziczenia uprawnionych jest więcej osób i trudno jest porozumieć się co do podziału schedy po zmarłym. Znajomość szczegółowych przepisów i kruczków prawnych to nasz największy atut. Reprezentujemy naszych klientów na najwyższym poziomie, dbając o ich interesy i pomagając w przezwyciężeniu wszelkich przeszkód.
Zaufało nam już mnóstwo osób, które odziedziczyły majątki po krewnych. Żadna sprawa nie jest tak trudna, abyśmy nie mogli sobie z nią poradzić. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług prawnych.

Kontakt

Ulica: Wólczańska 124

Kod: 90-527

Miejscowość: Łódź

www: https://adwokat-migus.pl/

E-mail: kancelaria@adwokat-migus.pl

Tel.: 793141084


Podobne firmy

Adwokat Jakubowski

Wszystkich, którzy poszukują profesjonalnej kancelarii adwokackiej na Śląsku, zachęcamy do wizyty na stronie. Dysponujemy nie tylko szeroką wiedzą z różnych dziedzin prawa, ale także wieloletnim doświ...

WF Adwokaci

Kancelaria adwokacka Wróblewski i Figurski oferuje usługi prawne dla osób prywatnych jak i firm oraz instytucji pożytku publicznego. Nasz zespół specjalizuję się m.in. w prawie cywilnym oraz rodzinny...

Adwokat Andrzej Śmigielski

Każdy adwokat powinien być skuteczny w swoich działaniach. Ja taki jestem, dlatego serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług. Prowadzę takie sprawy, jak rozwody, alimenty, sprawy karne oraz i...